Wyżywienie

W naszej szkole w zakresie przygotowywania obiadów korzystamy z usług sprawdzonej, firmy kateringowej, która przygotowuje domowe posiłki. Śniadania i podwieczorki przygotowujemy w szkolnej kuchni, na miejscu.

Dzieci spożywają posiłki w jadalni. Mają one często możliwość samodzielnego dokonywania wyboru tego na co mają ochotę z proponowanego menu. Zachęcamy aby każde dziecko zjadało całą porcję, aby chociaż spróbowało smaków, których nie zna ale nie zmuszamy do jedzenia

Zapewniamy 3 posiłki dziennie:

  • Śniadanie połączone z talerzem owoców (w ramach czesnego)
  • Obiad dwudaniowy (płatny dodatkowo)
  • Podwieczorek (w ramach czesnego)

Uczniowie mają ciągły dostęp do wody źródlanej oraz owoców i warzyw.

W indywidualnych przypadkach uwzględniamy diety i przygotowujemy specjalne menu.

Żywienie dziecka w okresie przedszkolnym i szkolnym to wielka odpowiedzialność. Prawidłowe odżywianie w dużej mierze decyduje o tym, jak szybko dziecko będzie chłonęło wiedzę i jak będzie rozwijało się w dalszych latach. Dlatego przywiązujemy dużą uwagę do żywienia dzieci w szkole. Dbamy o to, aby cały jadłospis oparty był o normy żywieniowe i przyjęte standardy żywienia dzieci w wieku szkolnym, określone przez instytut Żywności i Żywienia i akceptowane przez Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Kupujemy produkty najwyższej jakości, od sprawdzonych dostawców. Czujemy się odpowiedzialni za jakość zdrowotną i smakowitość posiłków w naszej szkole, dlatego wciąż poszerzamy wiedzę na temat jakości posiłków, składników pokarmowych, dotyczących norm, ale i gustów naszych dzieci.

 

Podwieczorki