Witamy w PBA!

Witam serdecznie na stronie internetowej szkoły Polish British Academy of Warsaw. Mam nadzieję, że zamieszczone tutaj informacje okażą się pomocne dla Uczniów i Rodziców, którzy już są częścią naszej społeczności, a odwiedzających naszą stronę po raz pierwszy, zachęcą do wizyty w szkole.

Jesteśmy szkołą międzynarodową, członkiem prestiżowego stowarzyszenia międzynarodowych szkół brytyjskich – Council of British International Schools (COBIS). Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie wysokiego poziomu edukacji, zgodnego z polskim i brytyjskim systemem nauczania. Takie wykształcenie umożliwia naszym uczniom dalszą edukację w szkołach na całym świecie, jak również kontynuację nauki w systemie polskim.

W szkole Polish British Academy staramy się zapewnić uczniom szczęśliwe, stymulujące i zdrowe środowisko. Dzięki temu każde dziecko może rozwijać się we własnym tempie i zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami edukacyjnymi. Każdego dnia naszych uczniów wspiera zgrany zespół wspaniałych nauczycieli i pracowników administracyjnych. Zarząd szkoły odgrywa istotną rolę w rozwoju i sukcesach PBA. Także wielu rodziców współpracuje z nami w budowaniu szkolnej wspólnoty.

To dla mnie ogromny zaszczyt być Dyrektorem ds. Pedagogicznych w Polish British Academy of Warsaw. Wierzę, że kiedy uczniowie opuszczają naszą szkołę po klasie 8, są odpowiedzialnymi, pewnymi siebie i niezależnymi młodymi ludźmi, gotowymi do funkcjonowania zarówno w środowisku lokalnym, jak i międzynarodowym.

Maria Fiedorczuk-Piechota

Dyrektor ds. Pedagogicznych

Wywiad dla www.ourkids.net