COBIS

Nasza szkoła spełniła wszystkie formalne wymogi Council of British International Schools (COBIS) i po trwającej 1,5 roku procedurze kwalifikacyjnej otrzymała miano międzynarodowej szkoły brytyjskiej. Przyjęcie do prestiżowego stowarzyszenia przeszło 200 międzynarodowych brytyjskich szkół oznacza, że oprócz równoległego realizowania programów nauczania według polskiej podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) oraz brytyjskiego departamentu edukacji (DfE) i szkoła będzie również podlegała kontroli tych dwóch organów (MEN i DfE).

Podstawowym celem Council of British International Schools jest wspieranie jego członków. COBIS reprezentuje interesy partnerskich szkół w Wielkiej Brytanii oraz poza jej granicami, w brytyjskim departamencie edukacji DfE i innych organizacjach.

 

 

Korzyści wynikające z członkostwa Council of British International Schools:

  • gwarancja najwyższej jakości edukacji według brytyjskiej podstawy programowej
  • możliwość współpracy ze szkołami z całego świata
  • możliwość uczestnictwa w międzynarodowych zawodach i konkursach
  • dostęp do wykwalifikowanych nauczycieli spoza Polski (szkoła poprzez platformę COBIS może poszukiwać nauczycieli pracujących w placówkach z grupy i rekomendowanych przez COBIS)
  • dostęp do wysokiej jakości konferencji, seminariów, szkoleń i programów dla nauczycieli
  • wsparcie za pośrednictwem kontaktów, firm doradczych, informacyjnych i marketingowych (już w tym roku dzięki współpracy z COBIS udało nam się bardzo tanio kupić brytyjskie podręczniki dla dzieci)
  • dostęp do informacji i badań na temat rozwoju praktyki w międzynarodowym i brytyjskim sektorze edukacji

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową COBIS: http://www.cobis.org.uk/