Zajęcia dodatkowe

JĘZYK FRANCUSKI

Lektorzy Centrum Języka Francuskiego La Petite France:

Metodyka: Metoda Les Petits Francais to autorki program nauczania języka francuskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym autorstwa pani Agaty Szumskiej - współzałożycielki Centrum Języka Francuskiego La Petite France.

JĘZYK HISZPAŃSKI

Zajęcia wyrównawcze z języka hiszpańskiego dla klas 5-7. Są uzupełnieniem i rozszerzeniem umiejętności nabytych podczas lekcji w ramach podstawy programowej przede wszystkim przez duży nacisk na mówienie. Pracujemy ze starannie dobranymi podręcznikami dostępnymi na rynku, uzupełniając je o nasze autorskie gry gramatyczne i komunikacyjne.

Najważniejszym naszym celem pozostaje bardzo praktyczna nauka języka hiszpańskiego oraz nabycie przez ucznia takich umiejętności i narzędzi językowych, aby bez problemu poradził sobie w codziennych sytuacjach komunikacyjnych.

Na każdym etapie nauki dbamy szczególnie o to, aby kojarzona była ona z przyjemnością, nigdy zaś z nudą czy monotonią.

 


KREATYWNE WARSZTATY LEGO

Ogólnym celem naszego kursu jest chęć podzielenia się teoretyczną i stosowaną wiedzą z obszaru fizyki, technologii, inżynierii mechanicznej i matematyki (STEM) przy wykorzystaniu LEGO® technic i innych niezwykłych narzędzi. Głównym celem naszego kursu jest przedstawienie jego zawartości poprzez różnego rodzaju opowieści i demonstracje. Nasi studenci nauczą się zasad matematyki i fizyki poprzez intuicyjne studiowanie, rozwijanie umiejętności samodzielnego uczenia się i doskonalenie swoich umiejętności konstrukcyjnych. Kurs pomoże w zrozumieniu praw fizyki dzięki wykorzystaniu prostych działań matematycznych. Prawa fizyki i matematyki będą następnie ilustrowane poprzez konstrukcje tworzone na bazie LEGO® technic. Gdy już przekazane będzie założenie i cel zajęć Dzieci będą z ochotą budować swoje modele LEGO®, które stanowią doskonałą bazę do uczenia się poprzez doświadczenie. Jednocześnie tworzenie tych modeli wzmocni bardzo zrozumienie tematu zajęć. Aby przeprowadzić cały proces konstruowania Dzieci otrzymają specjalnie przygotowany zestawy stworzone przez nasz zespół Young Engineers.


JOGA

Dzieci są naturalnymi joginami, którzy z łatwością zakładają nogę za głowę lub siadają w lotosie. Niestety, z wiekiem tracą swobodę ruchu oraz elastyczność. Joga harmonijnie rozwija, wzmacnia i uelastycznia ciało, poprawia koncentrację, dobrze wpływa na pamięć, pobudza wyobraźnię i rozwija kreatywność.

Na zajęciach jogi dzieci poprzez zabawę uczą się wykonywania podstawowych asan, ich nazw oraz części ciała. Joga pomaga kształtować prawidłową postawę i koryguje ewentualne wady, rozwija układ motoryczny oraz nerwowy, a także uczy równowagi, zwinności, koncentracji i uważności.

Zajęcia prowadzi Kasia Hawryluk - absolwentka studiów podyplomowych Relaksacja i Joga na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, a prywatnie - mama 5-letniego Tymona.KARATE

Trener: Sensei Paula Malikowska 1dan - multimedalistka Mistrzostw Europy, Mistrzyni Europy U22 w kata, Wicemistrzyni Europy U22 w kumite, dwukrotna medalistka Mistrzostw Europy Seniorów w kata. Instruktor Klubu Karate Kyokushin IPPON.

Metodyka: Karate Kyokushi to dyscyplina walki promująca perfekcyjne opanowanie swojego ciała przez ciągłą pracę nad poprawą swoich umiejętności technicznych oraz skupienia nad najdrobniejszymi szczegółami wykonywanych ćwiczeń.


SZACHY

Instruktor: Kamila Jarmużyńska - pasjonatka szachów,  czynnie uprawia tę dyscyplinę od 15 lat, instruktorka z pięcioletnim doświadczeniem oraz organizatorka turniejów i sędzia szachowy. Czerpie dużą satysfakcję z przekazywania wiedzy i sukcesów wychowanków.


SZERMIERKA

Trener: Damian Merkel - trener szermierki oraz doktorant na Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach. Jest kilkukrotnym medalistą Mistrzostw, Olimpiad i Pucharów Polski Juniorów i Seniorów, był również reprezentantem Kadry Narodowej Juniorów.


GRA NA GITARZE (zajęcia indywidualne)

Zajęcia prowadzone przez Andrzeja Jaworskiego - profesjonalnego gitarzystę. Na zajęciach w zależności od poziomu zaawansowania zostaną poruszone kwestie: ułożenia rąk, pozycji za instrumentem, czytania nut, umiejętności grania z zespołem. Uczniowie będą ćwiczyć z metronomem jak i bez niego oraz z pomocnymi materiałami edukacyjnymi. Zajęcia mają
charakter edukacyjny, rozwijający i inspirujący. Jeśli uczeń już gra to udoskonali swój poziom i podszkoli warsztat.


PIANINO I ŚPIEW (ZAJĘCIA INDYWIDUALNE)

Zajęcia są prowadzone przez Annę Mytko. Lekcje pianina i śpiewu przeznaczone są dla uczniów, którzy zobowiązują się do codziennego ćwiczenia w domu na instrumencie, przygotowania do koncertów oraz różnych wydarzeń muzycznych w szkole i poza nią.


LOGOPEDIA (zajęcia indywidualne)

Nauczyciel: Marta Jaskuła


PIŁKA NOŻNA

Treningi szkolnej reprezentacji piłki nożnej prowadzone przez Pana Tomasza Wojnowskiego, nauczyciela WF.

W przypadku zainteresowania dołączeniem do reprezentacji bardzo prosimy o kontakt bezpośredni z Panem Tomaszem Wojnowskim przez Librusa. Pierwszeństwo zapisów przysługuje uczniom należącym do drużyny piłkarskiej PBAW.

BASEN

Kurs oparty na doskonaleniu techniki pływania prowadzony przez profesjonalnego instruktora.