Obiekt

Lokalizacja. Nasze budynki znajdują się przy ul. Wiertniczej 75 oraz Wiertniczej 43 – głównej arterii Wilanowa, niedaleko Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego.

Obydwa budynki dzieli 300 m.

 

Budynek przy ul. Wiertniczej 75

Niepozorny od frontu, ciągnie się kilkadziesiąt metrów w głąb, gdzie oddalone od ulicy i otoczone zielenią mieszczą się szkolne boisko i plac zabaw. Na czterech poziomach znajdują się sale lekcyjne, pracownie przedmiotowe, szatnia, stołówka oraz biblioteka.

Od września 2016 roku większość sal lekcyjnych jest już zajęta. Docelowo w budynku może uczyć się dwanaście klas.

Na parterze znajdują się sale lekcyjne, sala muzyczna, sekretariat oraz zejście do szatni usytuowanej na poziomie -1. Pierwsze piętro to głównie sale lekcyjne. Znajduję się tam również pokój pielęgniarki szkolnej. Na najwyższej kondygnacji znajdują się szkolna kuchnia i stołówka, pokój nauczycielski, sale lekcyjne oraz sala informatyczna. Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w sprzęt audiowizualny oraz dostosowane do różnych aktywności. Podczas zajęć informatycznych uczniowie korzystają z laptopów i tablicy interaktywnej, na muzyce uczą się grać na instrumentach, a w szkolnej bibliotece mają dostęp do książek polskich i anglojęzycznych.

Budynek jest bardzo przyjazny, sale mają duże okna, są jasne i przestronne. Centralnie usytuowana klatka schodowa i szerokie korytarze umożliwiają swobodne poruszanie się.

Plac zabaw i boisko. Najbardziej lubianą przez naszych uczniów strefą jest jednak część zewnętrzna – nowoczesny plac zabaw oraz profesjonalne boisko ze sztuczną trawą. Dbamy o to, aby zawsze, kiedy pozwala na to pogoda, zajęcia sportowe odbywały się na zewnątrz. Uczniowie spędzają czas na boisku również podczas przerw lekcyjnych i zajęć popołudniowych. W okresie jesienno-zimowym boisko pokrywa profesjonalny balon.

 

Budynek przy ul. Wiertniczej 43

Położony na końcu ul. Wiertniczej, jadąc w kierunku Konstancina, sąsiadujący z siedzibą Straży Pożarnej. Jest to nowocześnie zaaranżowany budynek z dużymi oknami,  oddany do użytku w sierpniu 2018 r. Na 3 poziomach ma powierzchnię kilkuset metrów kwadratowych. W całym budynku może przebywać 9 klas. Aktualnie w budynku uczą się starsze klasy – począwszy od kl. 4.

 

Na parterze znajduje się recepcja, a na 1 i 2 piętrze zlokalizowane są sale lekcyjne.

Na 2 piętrze usytuowana jest piękna stołówka oraz pokój nauczycielski. W części podziemnej mieści się szatnia. Wszystkie pomieszczenia są wyposażone w sprzęt audiowizualny i dostosowane do różnych aktywności.

 

Na zewnątrz uczniowie podczas przerw korzystają z zewnętrznych siłowni oraz grają w ping-ponga.