Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i uczniów na doroczne obchody Dnia Narodów Zjednoczonych w PBAW.

24 października 1945 r. weszła w życie Karta Narodów Zjednoczonych. Wydarzenie to symbolicznie wyznaczyło datę obchodów Światowego Dnia ONZ. W tym dniu na całym świecie odbywają się spotkania, dyskusje i wystawy poświęcone osiągnięciom i celom Organizacji Narodów Zjednoczonych, takim jak: utrzymanie pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego, rozwijanie przyjaznych stosunków między narodami, współpraca przy rozwiązywaniu problemów międzynarodowych i przy promowaniu poszanowania dla praw człowieka oraz koordynowanie działań państw świata.

Z inicjatywy Stowarzyszenia Rodziców, z tej okazji, co roku świętujemy wyjątkową różnorodność kulturową naszej szkoły, organizując ekspozycję krajów reprezentowanych przez naszych uczniów, ich rodziny i pracowników. W tym roku poprzez wystawy, rozrywkę i jedzenie zaprezentujemy 24 kraje.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i uczniów do wspólnego świętowania, ubrania się w tradycyjne stroje prezentowanych narodowości, przynoszenia jedzenia i dzielenia się wiedzą i różnorodnością kulturową z innymi uczniami podczas „wycieczki po całym świecie”.

Data: czwartek, 24 października 2019 r

Czas: 9:00 – 12:00

Lokalizacja: Wiertnicza 75

** Przygotowanie stanowisk i dekoracji zaczynamy o 8:00. Przedmioty i plakaty można dostarczyć do szkoły wcześniej w tym tygodniu. Proszę uzgodnić z nauczycielami przydzielonymi do każdej grupy.